ruhyazenfrdekkplesukuzyi
  • ZAŁOŻONA W 1910 ROKU
    NOWY JORK

Najważniejsze wydarzenia półmaratonu nowojorskiego 2023

Około 25 000 uczestników rozpoczęło wyścig 19 marca, który rozpoczął się na Brooklynie, a zakończył w Central Parku. Uczestnicy półmaratonu dobiegli do mety po przebyciu 13,1 km. W tym roku w wyścigu wzięli udział sportowcy z 15 krajów, 17 olimpijczyków, 12 paraolimpijczyków i siedmiu byłych mistrzów. Jeśli te statystyki nie są wystarczająco imponujące, w wyścigu uczestniczyli także członkowie NYPD i NYPD. Rywalizowali ze sobą, ale NYPD wyszła na prowadzenie i zdobyła Puchar Komisarza.

22-letni Jacob Kiplimo zwyciężył w półmaratonie, docierając do mety z czasem 1:01:31. Został najmłodszym olimpijczykiem, który kiedykolwiek reprezentował Ugandę. „Od początku do końca, mimo że było trochę zimno, dałem z siebie wszystko” – powiedział Kiplimo. „Myślę, że moje treningi przez ostatnie dwa miesiące bardzo mi w tym pomogły, ponieważ w ramach przygotowań do Mistrzostw Świata w Biegach Przełajowych odbywałem dwie sesje treningowe dziennie plus ten półmaraton”.

Półmaraton w Nowym Jorku to jedno z dwóch wydarzeń, które w ciągu roku zamykają Times Square. Podczas wydarzenia ponad 1000 dzieci przebiegło prawie milę przez Times Square w ramach biegu Times Square Kids Run w United Airlines NYC Half, który według organizatorów i uczestników zainspiruje je do aktywności.

Wyniki półmaratonu nowojorskiego można zobaczyć na stronie Results.nyrr.org.

Autorka: Irina Proskurina